İL SEÇ
ALAN KODU SEÇ

TÜRKİYE İL ALAN KODLARI


Alan Kodu:

TÜRKİYE İL ALAN KODLARI


Alan Kodunun İl'i:

Posta Kodu Öğren sitemizin bu sayfasında,81 il alan kodları, türkiye alan kodları,il alan kodları,alan kod numaraları,il telefon alan kodları,İstanbul alan kodu,İzmir alan kodu,Ankara alan kodu,Bursa alan kodu,Adana alan kodu ve diğer il alan kodları bulunmaktadır.Alan kodunun nereye ait olduğunu bulmak için alan kodu seçerek veya alan kodunu bulmak istediğiniz il ismini seçerek sitemizden faydalanabilirsiniz.

Tarihte Bugün

POSTA KODU ÖĞREN... Posta kodu, bir adrese mektup gönderirken gerekli olan harf veya basamaklar serisidir. Bir kere posta kodu kullanıldığında, diğer işlemler için de mümkün hale gelir. Şubat 2005'te Dünya Posta Birliği'ne bağlı 190 ülkenin 117'sinin posta kodu var. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü ya da kısa adıyla PTT, Türkiye'nin posta örgütüdür. 2013 yılı Mayıs ayında TBMM'de kabul edilen tasarı ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi haline gelmiştir. Hazırlamış olduğumuz posta kodu öğren sitemizin kaynağı PTT nin veri tabanından elde edilmiştir. Bu nedenle doğacak yanlışlıklardan sitemiz sorumlu değildir.

Posta Kodu Öğren sitemizde iller bazındaki sayfalarda ilçe ve semt-mahalle seçimi yaparak aradığınız posta kodunu rahatlıkla tek sayfada bulabilirsiniz.

Tam ve doğru adres şu bilgileri içerecek şekilde yazılmalıdır.
- Ad ve Soyad

- Ünvan (Tüzel Kişi)

- Mahalle / Köy

- Bulvar/ Cadde / Sokak / Mevki / Site / Blok / Bina ismi / Dış Kapı No / Kat / İç Kapı No

- Posta kodu / Bucak (Semt) / İlçe / İl / Ülke

Posta kodu öğren sitemizde İstanbul posta kodu , İzmir posta kodu,Ankara posta kodu,Bursa posta kodu,Adana posta kodu ve diğer iller posta kodları mevcuttur.Aynı zamanda KKTC posta kodlarını öğrenmek için de bu ekrandan seçerek faydalanabilirsiniz.