İL SEÇ
PLAKA SEÇ

TÜRKİYE İL PLAKA KODLARI


Plaka Kodu:

TÜRKİYE İL PLAKA KODLARI


Plaka Kodunun İl'i:

Posta Kodu Öğren sitemizin bu sayfasında, 81 il plaka numaraları,81 şehir plaka listesi, türkiye illerin plakaları,türkiye sehir plaka kodları, il plaka kodları listesi,81 ilimiz ve plakaları,il plakaları ,illerimizin plaka kod numaraları,il plaka kodları,İstanbul plaka kodu,İzmir plaka kodu,Ankara plaka kodu, Bursa plaka kodu,Adana plaka kodu ve diğer il plaka kodları bulunmaktadır.Plaka kodunun nereye ait olduğunu bulmak için plaka kodu seçerek veya plaka kodunu bulmak istediğiniz il ismini seçerek sitemizden faydalanabilirsiniz.

Tarihte Bugün

POSTA KODU ÖĞREN... Posta kodu, bir adrese mektup gönderirken gerekli olan harf veya basamaklar serisidir. Bir kere posta kodu kullanıldığında, diğer işlemler için de mümkün hale gelir. Şubat 2005'te Dünya Posta Birliği'ne bağlı 190 ülkenin 117'sinin posta kodu var. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü ya da kısa adıyla PTT, Türkiye'nin posta örgütüdür. 2013 yılı Mayıs ayında TBMM'de kabul edilen tasarı ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi haline gelmiştir. Hazırlamış olduğumuz posta kodu öğren sitemizin kaynağı PTT nin veri tabanından elde edilmiştir. Bu nedenle doğacak yanlışlıklardan sitemiz sorumlu değildir.

Posta Kodu Öğren sitemizde iller bazındaki sayfalarda ilçe ve semt-mahalle seçimi yaparak aradığınız posta kodunu rahatlıkla tek sayfada bulabilirsiniz.

Tam ve doğru adres şu bilgileri içerecek şekilde yazılmalıdır.
- Ad ve Soyad

- Ünvan (Tüzel Kişi)

- Mahalle / Köy

- Bulvar/ Cadde / Sokak / Mevki / Site / Blok / Bina ismi / Dış Kapı No / Kat / İç Kapı No

- Posta kodu / Bucak (Semt) / İlçe / İl / Ülke

Posta kodu öğren sitemizde İstanbul posta kodu , İzmir posta kodu,Ankara posta kodu,Bursa posta kodu,Adana posta kodu ve diğer iller posta kodları mevcuttur.Aynı zamanda KKTC posta kodlarını öğrenmek için de bu ekrandan seçerek faydalanabilirsiniz.